Diabetolog gabinet prywatny


Diabetolog gabinet prywatny

 

dr n. med. Magdalena Kujawska – Łuczak specjalista chorób wewnętrznych, specjalista diabetolog

godziny przyjęć pacjentów:

Piątek 17:00 – 18:00

 

Diabetolog – definicja

 

diabetolog - gabinet prywatny

diabetolog – gabinet prywatny

 

Diabetolog zajmuje się diagnostyką w kierunku cukrzycy, leczeniem już zdiagnozowanej cukrzycy. Pomaga w zapobieganiu poważnym powikłaniom które mogą wystąpić, a gdy one już wystąpią pomaga złagodzić objawy oraz zahamować ich dalszy rozwój.

Cukrzyca może pojawić się początkowo niezauważona, więc udaj się do Diabetologa kiedy zauważysz u siebie:
– wzmożone pragnienie;

– problemy ze wzrokiem – zaburzenia widzenia;
– zmęczenie i osłabienie;

– wielomocz;

 

Cukrzyca – grupa chorób metabolicznych charakteryzująca się hiperglikemią (podwyższonym poziomem cukru we krwi) wynikającą z defektu produkcji lub działania insuliny wydzielanej przez komórki beta trzustki[2]. Przewlekła hiperglikemia wiąże się z uszkodzeniem, zaburzeniem czynności i niewydolnością różnych narządów, szczególnie oczu, nerek, nerwów, serca i naczyń krwionośnych. Ze względu na przyczynę i przebieg choroby, można wyróżnić cukrzycę typu 1, typu 2, cukrzycę ciężarnych i inne.

Najczęstszą postacią cukrzycy jest cukrzyca typu 2, polegająca na zmniejszonej wrażliwości tkanek na insulinę (insulinooporność). Stan ten wymaga produkcji nadmiernej ilości insuliny, co w dalszym przebiegu choroby przekracza zdolności wydzielnicze trzustki. W cukrzycy typu 2, dochodzi do uszkodzenia komórek beta w wyspach trzustki i upośledzenia, a później zaprzestania wydzielania insuliny.

Cukrzyca typu 1 polega na pierwotnym, niedostatecznym wydzielaniu insuliny, przy zachowaniu normalnej wrażliwości tkanek na ten hormon. Cukrzyca ciężarnych jest wynikiem zmian hormonalnych związanych z okresem ciąży.
Pacjenci przyjmowani są tylko po wcześniejszej rejestracji telefonicznej lub przez www. Pacjenci bez wcześniejszej rejestracji nie będą przyjmowani.

 

Diabetolog gabinet prywatny